Ostrakizace přírodních materiálů

Je až s podivem, jaké ostrakizace se dostává v posledních, asi tak pětadvaceti popřevratových letech, starým, osvědčeným, přírodním materiálům. Kdo má zájem na tom, aby naše děti od mala používaly chemickými látkami prosycené výrobky? Snad výrobci léků proti alergiím? Doktoři alergologové, pediatři, nebo snad odborníci z kožního oddělení poliklinik a nemocnic? Nebo je to ropná loby, protože část látek, používaných v pemprskách jsou samozřejmě plasty a ty mají vesměs původ v ropě. Tam se totiž nejsnáze získávají různé uhlovodíky, které jsou základem plastických hmot všeho druhu, ale i třeba léčiv, či jiných látek, pracujících se surovinami, vznikajícími ve sféře organické chemie.

Proč ne bavlna?

Co komu udělala bavlna? Je snad příliš přírodní? Příliš obnovitelný zdroj? Je z něj příliš málo odpadu? Je to tím, že se látkové pleny mohou používat opakovaně a nelze na jejich prodeji tolik vydělat?

Ohodnoťte příspěvek